Obec Veľký Kýr : Zo života obce

Zo života obce

CsukaMájOlaj Objav roka!

Slovenská bluesová spoločnosť (SBS) udeľovala dňa 3.12.2011 v Lozorne svoje výročné ceny. Za Bluesmana roka vyhlásila gitaristu a speváka Milana Konfrátra. Titul Objav roka si odniesla mladá bluesrocková kapela CsukaMájOlaj z Veľkého Kýru. Cenu v kategórii Počin roka dostala V. Janoušková. Gratulujeme!

Zo života obce / 06.12.2011 / Pokračovanie

INFOLINKA pre pacientov v každej nemocnici

Ministerstvo zdravotníctva SR v spolupráci so všetkými nemocnicami, v ktorých lekári podali výpovede, zriadilo pre pacientov telefonické informačné linky. HOTLINE linka bude  v každej nemocnici fungovať 24 hodín denne. Linky začnú  fungovať od stredy 30. novembra od 12.00 hod.

Zo života obce / 30.11.2011 / Pokračovanie

Starostovia na južnom Slovensku

Új Szó, dňa 26.10.2011. Vo Veľkom Kýre bol v posledných komunálnych voľbách občanmi obce zvolený za starostu Miroslav Dojčán. Nový starosta obce sa okamžite pustil do práce a do života obecného úradu priniesol nový štýl práce. Pýtali sme sa ho na to, aké zmeny sa udiali v obci v priebehu jedného roka.

Zo života obce / 02.11.2011 / Pokračovanie

Predvečer pamiatky zosnulých na cintoríne

V týchto dňoch si pripomíname Sviatok všetkých svätých a Pamiatku zosnulých. Pri tejto príležitosti zverejňujeme aj časť z kroniky, ktorá sa venuje týmto sviatkom. Kronikár v ňom opisuje svoje pocity z blížiacich sa sviatkov a ich význame. Prostredníctvom svojich potuliek cintorínmi nám približuje aj ich históriu a s nimi spojené príbehy.

Zo života obce / 01.11.2011 / Pokračovanie

Sviatosť birmovania 2011

Fotodokumentácia zo sviatosti birmovania, ktoré sa konalo dňa 23.10.2011 vo Veľkom Kýre. Svätú omšu slúžili v slovenskom jazyku: Mons. Marián Chovanec, Ďurčo Zoltán, Bíróczi István, Kürthy Tamás, Kopecký Rudolf a v maďarskom jazyku: Ďurčo Zoltán, Licskó Bálint, Kondé Pál, Štefan Bíróczi.

Zo života obce / 25.10.2011 / Pokračovanie

Slávnostné vyhlásenie súťaže ZlatýErb.sk 2011

Internetová stránka obce velkykyr.sk bola ocenená v celoštátnej súťaži o najlepšie internetové stránky a elektronické služby samospráv Slovenskej republiky. Odovzdávanie cien bude dňa 26.10.2011, v rámci Medzinárodnej konferencie ITAPA 2011, v priestoroch hotela Crowne Plaza v Bratislave, pod záštitou vysokých predstaviteľov vlády a parlamentu Slovenskej republiky. Pozvánka

Zo života obce / 20.10.2011 / Pokračovanie

Štúdium na Akadémii ozbrojených síl

Na Akadémii ozbrojených síl bude otvorené štúdium v štyroch akreditovaných trojročných denných bakalárskych študijných programoch a to:  1/ Manažment vojenskej organizácie,  2/ Elektronické systémy,  3/ Zbraňové systémy, zbrane a ich časti,  4/ Počítačové systémy, siete a služby.

Zo života obce / 17.10.2011 / Pokračovanie

Informačný systém obce nadobúda nový rozmer

Obecný infokanál sa ľuďom snaží načrtnúť udalosti, ktoré mnohí popri svojej práci mimo dediny možno nestihli ani len registrovať. Vedenie Veľkého Kýru sa snaží sprostredkovať svojim obyvateľom informácie z každodenného života obce. Na tento účel slúži infokanál, ktorý bude postupne prinášať čoraz viac aktuálnejších a užitočnejších informácií.

Zo života obce / 26.09.2011 / Pokračovanie

Adresár poskytovateľov sociálnych služieb

Podľa platných zákonov má každý z nás, kto sa ocitol v nepriaznivej sociálnej situácii právo na pomoc, ak si nevie pomôcť sám a nevie mu pomôcť ani jeho rodina. Zodpovednosť za poskytnutie pomoci vtedy preberá obec, samosprávny kraj alebo úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v závislosti na druhu pomoci.

Zo života obce / 21.09.2011 / Pokračovanie

Kronika obce

V súčasnosti ešte stále prebieha digitalizácia obecnej kroniky. Prepis v maďarčine je hotový cca na 60% (viď maďarskú jazykovú verziu stránky). Slovenský preklad sa začal realizovať iba nedávno a je hotový cca na 40% (viď kronika obce). Postupne pribudne aj zvuková verzia kroniky pre slabozrakých a nevidiacich.

Zo života obce / 14.09.2011 / Pokračovanie

| 1 2 3 4 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 |

©  Obec Velky Kyr | created by Era Web solutions s.r.o. & Mgr. Daniel Szaraz Webstern s.r.o.