Obec Veľký Kýr : V Tel Avive bez setu

03.08.2011

Juniorský pár Edina Sládečková / Dominika Ružbaská skončil minulý štvrtok svoje účinkovanie na majstrovstvách Európy do 20 rokov v plážovom volejbale na Gordon Beach v izraelskom Tel Avive v úvodnej skupinovej fáze. Úradujúce majsterky Slovenska, ktoré boli jediným slovenským zástupcom na tomto podujatí.

V Tel Avive bez setu

Rodáčka z Veľkého Kýra Edina Sládečková, ktorá začínala s volejbalom v Komjaticiach, zažila minulý týždeň riadny krst ohňom na medzinárodnej beachvolejbalovej scéne.

Juniorský pár Edina Sládečková / Dominika Ružbaská skončil minulý štvrtok svoje účinkovanie na majstrovstvách Európy do 20 rokov v plážovom volejbale na Gordon Beach v izraelskom Tel Avive v úvodnej skupinovej fáze. Úradujúce majsterky Slovenska, ktoré boli jediným slovenským zástupcom na tomto podujatí, podľahli v základnej C skupine za účasti celkovo 24 dvojíc postupne Cyperčankám Constantinouovej a Angelopoulouvej za 36 minút 2:0 (13,17), Poľkám Oleksyovej a Kozinskej (nasadené trojky turnaja) za 35 minút tiež 2:0 (7,18) a domácim Izraelčankám Shushanovej s Reuveniovou za 41 minút do tretice 2:0 (21,17). Slovenky v silnej konkurencii nepostúpili medzi 16 tímov do finálovej fázy a celkovo boli klasifikované na delenom 19. mieste.

„Najlepšie sme zahrali asi proti Cyperčankám, no nestačilo to. Proti Poľkám, ktoré získali nakoniec bronzové medaile, sme v koncovke druhého setu aj viedli, lenže rozhodli skúsenosti súperiek, ktoré hrajú spolu už piaty rok, približuje E. Sládečková. „Proti domácemu Izraelu sme už nastupovali s tým, že ak chceme ísť ďalej, musíme vyhrať. Celý prvý set sme aj viedli, no nepremenili sme setbal a nakoniec prišli o všetko. Je to pre nás veľká skúsenosť, napríklad je dôležité ovládať techniku podania s vetrom a proti vetru, ktorý fúkal skoro stále. Dúfam, že sa ešte niekedy na takéto podujatie dostaneme.

MARIÁN DRAGÚN


©  Obec Velky Kyr | created by Era Web solutions s.r.o. & Mgr. Daniel Szaraz Webstern s.r.o.