Obec Veľký Kýr : Články z tlače

Články z tlače

Kostoly a sakrálne pamiatky v regióne

MY Naše novosti dňa 26.10.2015. Veľký Kýr bol prezentovaný v samostatnej nepredajnej prílohe MY- Kostoly a sakrálne pamiatky v regióne. Sakrálne pamiatky obce Veľký Kýr sú svedkami duchovného života obyvateľov obce, ich rímskokatolíckeho vierovyznania už od pradávna a pre veriacich sa stali posvätnými, venujú im patričnú úctu a starostlivosť, aby boli vždy dôstojným miestom ich modlitieb.

Články z tlače / 06.11.2015 / Pokračovanie

Verejná bezpečnosť obyvateľov obcí

ECHO 20.5.2014. Obec Veľký Kýr: Štátna polícia sa stará o bezpečnosť každého obyvateľa. Nie je však možné, aby bola v každej obci nepretržite. Preto starostovia rozmýšľajú na zavedení obecnej polície, čo im však finančný rozpočet neumožňuje. V obci Veľký Kýr sa pred dvoma rokmi pokúsili o jej založenie. Na rozdiel od susednej obce Komjatice, v ktorej obecná polícia dohliada na poriadok, vo Veľkom Kýre na návrh starostu obce Miroslava Dojčána políciu nezaložili.

Články z tlače / 20.05.2014 / Pokračovanie

Stretnutie o rozšírení cezhraničnej spolupráce

MY: Naše novosti 5.2.2014. V kultúrnom dome bude významné medzinárodné stretnutie zástupcov samospráv zo Slovenska a Maďarska. Hlavnou témou rokovania vo Veľkom Kýre bude rozvoj regiónov. Predstavitelia 26 obcí budú zastupovať Regionálne združenie podzoborských obcí (Slovensko) a Regionálne združenie obcí na východnej časti Balatonu (Maďarsko). Účastníci zhodnotia výsledky 20-ročnej spolupráce a vypracujú program spoločnej činnosti na budúce obdobia.

Články z tlače / 13.02.2014 / Pokračovanie

900. rokov obce oslávia s partnermi zo zahraničia

MY: Naše novosti 17.7.2013. Slávnosti v obci budú trvať 3 dni od 9. do 11. augusta 2013. Prvý deň /piatok/ privítajú vyše 120 vzácnych hostí zo zahraničia a desiatky rodákov zo všetkých kútov Slovenska. Večer sa v areáli parku bude konať slávnostný kultúrny program. Vystrieda ho diskotéka pre mládež, na ktorej vystúpi maďarská rocková kapela Bikini. Zábava potrvá až do ranných hodín. Aj v sobotu sa hlavné podujatia budú konať v parku. Uskutoční sa populárna súťaž vo varení guláša, súťaž v rybolove, začne sa hokejbalový turnaj, otvorí sa EUROinfo stan s propagačnými a prezentačnými materiálmi o EÚ, bude sa konať aj historický workshop.

Články z tlače / 18.07.2013 / Pokračovanie

Jubileum obcí zo Zoborskej listiny

MY: Naše novosti - Jubileum obcí zo Zoborskej listiny 28.4.2013. Obec Veľký Kýr je pre našich obyvateľov domovom, ktorý sa veľmi ťažko opúšťa. Napriek ich pomerne vysokému počtu sa obyvatelia správajú k sebe ako jedna veľká rodina. Niekedy naša obec prežíva ťažšie, inokedy zase krajšie chvíle. Počas svojej dlhej histórie mala vyše 3800 obyvateľov, avšak ich počet neustále klesá.

Články z tlače / 29.04.2013 / Pokračovanie

Vojtech Kántor z Veľkého Kýru: Nakrúcam všetko, čo sa hýbe

Sedemdesiattriročný Vojtech Kántor vyše polstoročia nakrúcal a fotografoval zaujímavé udalosti, ľudí, prírodné scenérie a javy – všetko, čo zaujalo tohto majstra filmu a fotografie. Napriek tomu, že je to iba koníčkom, zdokumentoval množstvo cenných historických epizód v rodnej obci i na Slovensku a dokonca aj v zahraničí. Ani dnes sa nechystá do „umeleckého dôchodku“.

Články z tlače / 25.02.2013 / Pokračovanie

V Kýre sa zaoberajú bytovou otázkou

MY: Naše novosti 30.12.2012. V ostatnom období v Kýre vybudovali nové bytovky s 18 trojizbovými bytmi. V najnovšej taký nebude ani jeden. „Bola to požiadavka našich občanov. V období globálneho šetrenia ľudia preferujú malé byty s nižším nájomným. Preto postavíme tri jednoizbové a šesť dvojizbových,“ prezradil Miroslav Dojčan, plánuje sa aj rekonštrukcia starej školskej štvorbytovky, ktorá už niekoľko rokov chátra.

Články z tlače / 05.01.2013 / Pokračovanie

Kedy príde ten správny čas na postup do vyššej súťaže?

MY: Naše novosti 17.12.2012. FC Veľký Kýr úspešne zvládol v I. triede MO Nové Zámky jesennú časť. Po prvej časti súťaže mu patrí druhá priečka. Futbalisti z tejto obce začali tohtoročnú sezónu oveľa lepšie ako vlaňajšiu. Pokračovali v svižnom tempe - tak ako v jarnej časti. Na jeseň odohrali 13 zápasov, dosiahli 8 výhier, 3 remízy a iba 2 razy prehrali - najmenej zo všetkých mužstiev tejto súťaže. Strelili 31 a dostali 17 gólov.

Články z tlače / 17.12.2012 / Pokračovanie

Milovníci chutného moku si prišli na svoje

MY: Naše novosti 1.12.2012. Koncom týždňa 9. – 10. novembra sa takmer vo všetkých okresoch nášho kraja konal prvý ročník Nitrianskeho vínneho festivaluPre jeho milovníkov otvorilo 194 vinárov v 27 obciach Nitrianskeho kraja 134 pivníc a šesť hradných pivníc, kde ponúkali 1022 druhov vína. Prvý ročník Nitrianskeho vínneho festivalu organizátori pripravili v spolupráci so starostami obcí, miestnymi vínnymi spolkami a tímom nadšencov. Chcú podporiť rozvoj vinárstva v regióne, marketing pestovateľov hrozna a výrobcov tunajších vín.

Články z tlače / 03.12.2012 / Pokračovanie

Školy štrajkovali, knižnice pracovali

MY: Naše novosti 18.9.2012. Hoci školy zatvorili svoje brány kvôli štrajku, knižnice boli plné detí. V obecnej knižnici vo Veľkom Kýre bolo rušnejšie ako inokedy.  Vo štvrtok 13. septembra bolo 90 percent slovenských škôl zatvorených pre štrajk učiteľov. Mnohé iné inštitúcie, v ktorých mladá generácia môže načerpať užitočné informácie a vedomosti, pracovali v bežnom režime. Napríklad knižnice, ktorých zamestnanci tiež nemajú vysoké platy.

Články z tlače / 19.09.2012 / Pokračovanie

| 1 2 3 |

©  Obec Velky Kyr | created by Era Web solutions s.r.o. & Mgr. Daniel Szaraz Webstern s.r.o.