Zo života obce

Slávnostné vyhlásenie súťaže ZlatýErb.sk 2011

Internetová stránka obce velkykyr.sk bola ocenená v celoštátnej súťaži o najlepšie internetové stránky a elektronické služby samospráv Slovenskej republiky. Odovzdávanie cien bude dňa 26.10.2011, v rámci Medzinárodnej konferencie ITAPA 2011, v priestoroch hotela Crowne Plaza v Bratislave, pod záštitou vysokých predstaviteľov vlády a parlamentu Slovenskej republiky. Pozvánka

Zo života obce / 20.10.2011 / Pokračovanie

Štúdium na Akadémii ozbrojených síl

Na Akadémii ozbrojených síl bude otvorené štúdium v štyroch akreditovaných trojročných denných bakalárskych študijných programoch a to:  1/ Manažment vojenskej organizácie,  2/ Elektronické systémy,  3/ Zbraňové systémy, zbrane a ich časti,  4/ Počítačové systémy, siete a služby.

Zo života obce / 17.10.2011 / Pokračovanie

Informačný systém obce nadobúda nový rozmer

Obecný infokanál sa ľuďom snaží načrtnúť udalosti, ktoré mnohí popri svojej práci mimo dediny možno nestihli ani len registrovať. Vedenie Veľkého Kýru sa snaží sprostredkovať svojim obyvateľom informácie z každodenného života obce. Na tento účel slúži infokanál, ktorý bude postupne prinášať čoraz viac aktuálnejších a užitočnejších informácií.

Zo života obce / 26.09.2011 / Pokračovanie

Adresár poskytovateľov sociálnych služieb

Podľa platných zákonov má každý z nás, kto sa ocitol v nepriaznivej sociálnej situácii právo na pomoc, ak si nevie pomôcť sám a nevie mu pomôcť ani jeho rodina. Zodpovednosť za poskytnutie pomoci vtedy preberá obec, samosprávny kraj alebo úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v závislosti na druhu pomoci.

Zo života obce / 21.09.2011 / Pokračovanie

Kronika obce

V súčasnosti ešte stále prebieha digitalizácia obecnej kroniky. Prepis v maďarčine je hotový cca na 60% (viď maďarskú jazykovú verziu stránky). Slovenský preklad sa začal realizovať iba nedávno a je hotový cca na 40% (viď kronika obce). Postupne pribudne aj zvuková verzia kroniky pre slabozrakých a nevidiacich.

Zo života obce / 14.09.2011 / Pokračovanie

Futbal: Majstrovstvá oblasti Nové Zámky

4. KOLO: V. Kýr - Zemné 4:1 (3:0), 16.Csámpai, 24. Mester, 28. Száraz, 80. Csepedi - 90. + Stojka. Domáci nastúpili v tejto sezóne prvýkrát v plnej sile a podali výborný výkon. Ešte do prestávky strelili tri pekné góly, z ktorých Mesterov do šibenice bol exportný. Velký Kýr po zmene strán hru kontroloval. Hostia znížili až v samom závere.

Zo života obce / 06.09.2011 / Pokračovanie

Kultúrny dom obnovia

Veľký dom kultúry sa bude rekonštruovať. Ministerstvo prisľúbilo dotáciu takmer stotisíc eur na rekonštrukciu vykurovacieho systému. Mohutná budova pochádza ešte z čias svojpomocnej výstavby v akcii Zet. Okrem sály je tu napríklad knižnica, zdravotné stredisko, bar.

Zo života obce / 02.09.2011 / Pokračovanie

Letný tábor Castellum 2011

Fotodokumetácia z letného tábora Castellum, ktorú organizovala základná organizácia ZMRS vo Veľkom Kýre už po štvrtý krát pre 6-14 ročné.

Zo života obce / 16.08.2011 / Pokračovanie

Na úvod vo Veľkom Kýre dolovali Rastislavice

Velký Kýr - Rastislavice 1:3 (0:3), 62. Fogada-39. Letko, 42. Lápsky, 43. Almási . Domáci nastúpili bez niekoľkých hráčov základnej zostavy, čo bolo cítiť najmä na ich obrannej hre. Zadáci vyrobili množstvo chýb, ktoré hostia dokonale využili. V druhom dejstve už domáci márne utekali za výsledkom, pričom nevyužili rad šancí ani pokutový kop.

Zo života obce / 08.08.2011 / Pokračovanie

V Tel Avive bez setu

Juniorský pár Edina Sládečková / Dominika Ružbaská skončil minulý štvrtok svoje účinkovanie na majstrovstvách Európy do 20 rokov v plážovom volejbale na Gordon Beach v izraelskom Tel Avive v úvodnej skupinovej fáze. Úradujúce majsterky Slovenska boli jediným slovenským zástupcom na tomto podujatí.

Zo života obce / 03.08.2011 / Pokračovanie

| 1 2 3 4 ... 17 18 19 20 21 22 23 |

©  Obec Velky Kyr | created by Era Web solutions s.r.o. & Mgr. Daniel Szaraz Webstern s.r.o.