Obec Veľký Kýr : Trieďme odpad správne

19.12.2019

Najlepší odpad je ten, ktorý nevzniká. Túto vetu počúvame takmer každý deň. Triedime však odpad správne? Triedime vôbec odpad? Na túto otázku si všetci odpovedzme úprimne a zamyslime sa nad dôležitosťou separovania odpadu.

 Trieďme odpad správne...

Aj v našej obci sa stretávame so situáciami, kedy niektorí občania odpad separujú nesprávne. Za ich snahu im však touto cestou veľmi pekne ďakujeme. Čo je však o mnoho horšie, niektorí naši občania odpad neseparujú vôbec. Možno z pohodlnosti, možno z nevedomosti, no radi by sme upozornili na fakt, že triedenie odpadu je pre nás v súčasnosti takmer nevyhnutné.

Pozor na to... O triedení odpadu sme už mnohokrát veľa počuli, no častokrát robíme tie isté chyby. Preto si v tomto krátkom videu všimnite, čo napríklad do papiera nikdy nevyhadzujeme...

Vzhľadom k tomu, že naša obec disponuje zberným dvorom vhadzujte plechovky a viacvrstvové obaly (tzv. tetrapaky) do PLASTU (žltý kontajer)! Tie následne pracovníci dôkladne vyseparujú. Vo všeobecnosti však do plastu plechovky a viacvrstvové obaly NEvhadzujeme! Plechovky patria do kovu a viacvrstvové obaly do oranžového kontajnera.

 Ako to ide ešte lepšie?

Aj toto kratučké video vám možno pomôže myslieť ekologickejšie ... Určite sa to dá, len nebuďme otrokmi našej vlastnej komfortnej zóny a začnime od seba :)

 

 

... a na záver sa vyskúšajte :)

Test ekologickej inteligencie je určený pre všetkých, ktorí sa chcú naučiť, ako sa správať k životnému prostrediu. Poď sa s nami pozrieť na trinásť epizód o tom, ako netvoriť odpad, o skládkovaní, recyklácii a triedení odpadu. Na konci každej epizódy je krátky test na preverenie nadobudnutých znalostí.


©  Obec Velky Kyr | created by Era Web solutions s.r.o. & Mgr. Daniel Szaraz Webstern s.r.o.