Obec Veľký Kýr : Na Sviatok všetkých svätých platí zákaz vychádzania

30.10.2020

Návšteva cintorínov nepatrí medzi výnimky zákazu vychádzania mimo bydliska, čiže platí, že aj na dušičky je potrebné zostať doma.

Od soboty 24. októbra do nedele 1. novembra stále platí na celom Slovensku zákaz vychádzania mimo bydliska. Samozrejme sú stanovené určité výnimky. Návšteva cintorínov však medzi výnimkami nie je, čiže platí, že aj na dušičky je potrebné zostať doma.

Polícia naďalej kontroluje dodržiavanie vládou prijatých opatrení a v prípade ich porušenia rieši každý prípad individuálne. Sankcie taktiež zostávajú vo výške ako doposiaľ, v blokovom konaní do 1000 eur a v správnom konaní do 1659 eur (správne konanie rieši Úrad verejného zdravotníctva SR a okresné úrady).

Vláda Uznesením vlády č. 693/2020 z 28. októbra 2020 predĺžila zákaz vychádzania, od 2. novembra však nebude platiť pre ľudí s negatívnym testom, budú platiť aj ďalšie výnimky. Vláda v stredu 28. októbra 2020 predĺžila obmedzenie pohybu na Slovensku až do 8. novembra.

Zákaz vychádzania stále nebude platiť medzi 1. až 5. hodinou. Zákaz vychádzania rovnako nebude platiť ani pre ľudí s negatívnym testom na ochorenie COVID-19. Nové výnimky zo zákazu budú platiť od pondelka 2. novembra.  

Bez negatívneho testu si bude možné počas zákazu vychádzania zabezpečiť nevyhnutné základné životné potreby ako nákup potravín, liekov, drogérie, pohonných hmôt či krmiva pre zvieratá. Výnimka sa týka aj cesty do zdravotníckeho zariadenia s cieľom neodkladného lekárskeho vyšetrenia alebo preventívnej prehliadky vrátane sprevádzania blízkej osoby alebo príbuzného a cestu späť.
 
Zdroj: MV SR

©  Obec Velky Kyr | created by Era Web solutions s.r.o. & Mgr. Daniel Szaraz Webstern s.r.o.